golijada na pecari

Razigrani Široki deklasirao Vitez, Crnov debitirao za Širokobriježane

Sport / Nogomet | 02. 08. 2015. u 20:02 S. M.

U pretposljednjoj utakmici 2. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Široki Brijeg je na Pecari deklasirao Vitez s 5:1 i preuzeo vrh ljestvice barem do ponedjeljka.

Domaćin je pitanje pobjednika riješio u prvih 15 minuta kada je furioznom igrom došao do vodstva 3:0. Wagner je pogodio u drugoj i 15. minuti, a između jedan zgoditak pridodao Luka Menalo.

Tek kada je Široki popustio Vitez je došao do daha i smanjio na 3:1 prekrasnim pogotkom Vedrana Kantara, no u zadnjim sekundama prvog dijela Zvonimir Kožulj je s dvadesetak metara pogodio za 4:1.

U drugom poluvremenu domaćin je propustio nekoliko stopostotnih prilika, no u 70. minuti ponovno je bio strijelac Menalo.

Za Široki Brijeg debitiralo njihovo najveće pojačanje Ivan Crnov koji se nije upisao u listu strijelaca, iako je sudjelovao kod barem tri pogotka.

Prije početka utakmice sportski direktor Širokog Dalibor Šilić uručio je Wagneru dres s brojem 100, koliko je sjajni Brazilac postigao pogodaka do ove utakmice. Sada je na brojci 102.