Vruće u rotterdamu

Rasisti prekinuli susret Feyenoorda i Rome, Talijani prošli dalje

Sport / Nogomet | 26. 02. 2015. u 22:33 S. M.

Uzvratna utakmica šesnaestine finala Europske lige između Feyenoorda i Rome prekinuta je večeras u Rotterdamu zbog izgreda domaćih navijača, ali je nastavljena nakon dvadesetak minuta pauze.

Do incidenata je došlo nakon isključenja igrača Feyenoorda Te Fredea, pristalice nizozemskog kluba uzvikivale su rasističke parole i ubacivali razne predmete na teren, pa je sudac poslao igrače u svlačionicu.

Susret u Roterdamu obilježen je velikom tenzijom, a organiziran je uz opsežne mjere osiguranja poslije divljanja nizozemskih huligana uoči i za vrijeme prvog susreta u Rimu, koji je završen neriješeno 1:1.

Nakon prekida Roma je slavila s 2:1, a prolaz su joj osigurali Adem Ljajić i Gervinho. Miralem Pjanić igrao je 74 minute i dobio je žuti karton.

Ždrijeb parova osmine finala na rasporedu je u petak, 27. veljače u Nyonu.

*Dinamo Moskva - Anderlecht 3:1 (0:1) - prva ukakmica 0:0
*Zenit Sankt Peterburg - PSV Eindhoven 3:0 (1:0) - 1:0
*Fiorentina - Tottenham 2:0 (0:0) - 1:1
*Bešiktaš - Liverpool 5:4 penali (1:0, 0:0) - 0:1
Borussia Monchengladbach - *Sevilla 2:3 (2:2) - 0:1
*Dinamo Kijev - Guingamp 3:1 (1:0) - 1:2
Salzburg - *Villareal 1:3 (1:1) - 1:2
*Inter Milano - Celtic Glasgow 1:0 (0:0) - 3:3