Gostujuća 'devetka'

PSG najuvjerljivijom pobjedom u klupskoj povijesti osigurao novu titulu

Sport / Nogomet | 13. 03. 2016. u 15:04 Z.S.

PSG je u 30. kolu osigurao titulu prvaka. S 9:0 slavio je na gostovanju kod Troyesa.

Goste je u vodstvo doveo Cavani u 13. minuti, a zatim su u sljedećih pet minuta zabili Pastore i Rabiot.

Početak drugog poluvremena obilježio je Ibrahimović i njegov hat-trick u samo devet minuta. Na 0:7 poveća je Saunier autogolom, a Cavani je u 75. minuti promašio jedanaesterac, no zabio je iz odbijanca. Konačan rezultat postavio je Ibrahimović svojim četvrtim golom na utakmici i 27. u sezoni.

Do ove utakmice najuvjerljivija pobjeda PSG-a bila je 6:0. Ujedno je to najuvjerljivija gostujuća pobjeda u povijesti lige.

Osam kola prije kraja PSG ima nedostižnih 25 bodova prednosti ispred drugoplasiranog Monaca, te je osigurao četvrti naslov prvaka zaredom i šesti u povijesti.

Paris est officiellement Champion de France pour la 6e fois ! #ParisiensEtChampions #IciCestPar6 Paris wins the Ligue 1 title for the 6th time #ParisiensEtChampions #IciCestPar6