Liga prvaka

PSG i bez Ibre srušio Barcu, Džeko i Pjanić podijelili bodove

Sport / Nogomet | 30. 09. 2014. u 20:40 S. M.

PSG može i bez Zlatana Ibrahimovića. Parižani su u derbiju 2. kola Lige prvaka s 3:2 porazili Barcelonu i nanijeli Kataloncima prvi poraz u sezoni. David Luiz, Verratti i Matuidi pogađali su za domaćina, a Neymar i Messi postigli su golove kod Barcelone.

Ivan Rakitić odigrao je do 67. minute za Barcu.

Prvi međusobni ogled reprezentativaca Edina Džeke i Miralema Pjanića završio je neodlučeno. Manchester City i Roma odigrali su 1:1 na Etihadu, a bodom je najmanje zadovoljan engleski prvak, budući da je Bayern slavio u Moskvi 1:0.

Sada Bavarci bježe Cityju pet bodova, a Roma tri, pa će City imati težak posao da nadoknadi zaostatak.

Domaćin je poveo već u četvrtoj minuti iz jedanaesterca kojeg je realizirao Aguero, a izjednačio je Francesco Totti majstorskim pogotkom u 23. minuti. Unatoč furioznom početku do kraja se rezultat više nije mijenjao.

Džeko je izašao u 57. minuti, a Pjanić je odigrao cijelu utakmicu.

U ostalim susretima večerašnjeg programa Chelsea je golom Nemanje Matića prekinuo seriju od 16 domaćih europskih utakmica bez poraza Sportinga, a Maribor je napravio iznenađenje odigravši 1:1 u gotima kod Schalkea.

Damjan Bohar doveo je Slovence u vodstvo, a bod domaćinu spasio je Huntelaar.

Skupina E:
CSKA Moskva-Bayern 0-1 (Mueller 22pen)
Manchester City-Roma 1-1 (Aguerro 4pen/Totti 23)

1 Bayern 2 2 0 0 2:0 6
2. AS Roma 2 1 1 0 6:2 4
-----------------------------------
3. Manchester City 2 0 1 1 1:2 1
4. CSKA Moskva 2 0 0 2 1:6 0

Skupina F:
Apoel N.-Ajax 1-1 (Manduca 31pen/Andersen 28)
PSG-Barcelona 3-2 (David Luiz 10, Verratti 26, Matuidi 54/Messi 12, Neymar 56)

1. PSG 2 1 1 0 4:3 4
2. FC Barcelona 2 1 0 1 3:3 3
--------------------------------------
3. Ajax Amsterdam 2 0 2 0 2:2 2
4. APOEL Nikosia 2 0 1 1 1:2 1

Skupina G:
Schalke 04-Maribor 1-1 (Huntelaar 56/Bohar 37)
Sporting L.-Chelsea 0-1 (Matić 34)

1 Chelsea 2 1 1 0 2 1 42 Maribor 2 0 2 0 2 2 2
2 Schalke 04 2 0 2 0 2 2 2
-------------------------
4 Sporting 2 0 1 1 1 2 1

Skupina H:
BATE Borisov-Athletic Bilbao 2-1 (Poljakov 19, Karnickij 41/Aduriz 45)
Šahtar Donjeck-Porto 2-2 (Alex Teixeira 52, Luiz Adriano 85/Jackson Martinez 89pen, 90+4).