drama u okc

Prvaci se odbili predati: Warriorsi izborili sedmu

Sport / Košarka | 29. 05. 2016. u 07:38 S. M.

Branitelji naslova Golden State Warriorsi noćas su u gostima svladali Oklahomu City Thunder sa 108:101, pa je omjer u pobjedama poravnat na 3-3.

Tako će odluka o drugom finalisti NBA lige pasti u sedmoj utakmici, koja je na rasporedu u utorak rano ujutro po našem vremenu u Oaklandu.

U nevjerojatnoj utakmici Warriorse je do pobjede predvodio Klay Thompson sa 41 košem, od čega je 18 ubacio u posljednjoj četvrtini. Pogodio je čak 11 trica, što je rekord play-offa.

Oklahoma je gotovo stalno bila u vodstvu, a uoči posljednje četvrtine imala je prednost od osam koševa. U posljednje četiri minute utakmica je bila u egalu, da bi minutu i 35 sekundi prije kraja Thompson pogodio tricu za vodstvo 104:101. Mogli su domaćini ponovno sve okrenuti na svoj mlin, ali je Russell Westbrook dva puta izgubio loptu, pa je Stephen Curry košem 14 sekundi prije zvuka sirene potvrdio pobjedu Golden Statea.

Curry je utakmicu završio sa 29 poena, 10 skokova i 9 asistencija.

U redovima Oklahome Kevin Durant je ubacio 29 koševa, a Russell Westbrook je upisao 28 poena, 9 skokova i 11 dodavanja.

Veliko NBA finale već su izborili košarkaši Clevelanda, koji su eliminirali Toronto.