repriza finala

Prvaci kompletirali preokret: Curry odveo Warriorse u novo finale

Sport / Košarka | 31. 05. 2016. u 06:59 S. M.

Golden State Warriorsi plasirali su se u veliko finale NBA lige nakon što su u odlučujućoj sedmoj utakmici konferencijskog finala na svom parketu bili bolji od Oklahoma City Thundera 96:88.

Thunder je bolje otvorio utakmicu i nakon prve dvije četvrtine imao je prednost 48:42. Obrana gostiju limitirala je Warriorse na samo 42 poena što je najmanji broj ubačenih koševa u prvom poluvremenu na domaćem parketu ove sezone za prvaka NBA lige.

Ipak, u nastavku su se stvari promijenile. U trećoj četvrtini Warriorsi su zatvorili sve prilaze svom košu i gosti su u tom razdoblju igre ubacili samo 12 poena.

Branitelji naslova u posljednju četvrtinu ušli su s prednošću 71:60 i nisu je ispuštali do kraja utakmice.

Warriorsi su tako postali deseta momčad u NBA povijesti koja je deficit 1-3 u seriji pretvorila u pobjedu 4-3.

Stephen Curry s 36 poena, 8 asistencija i 5 skokova bio je prvo ime utakmice. Ubacio je 7 trica te je seriju zaključio s ukupno 32 ubačaja za tri poena, što je rekord NBA lige za seriju na četiri pobjede. Klay Thompson u pobjedu je ugradio 21 poen.

U redovima poražene momčadi Russell Westbrook upisao je 19 poena i 13 asistencija, a Kevin Durant 27 poena i 7 skokova.

Protivnik Golden Stateu u finalu bit će Cleveland Cavaliersi, a prvi utakmica u seriji na rasporedu je u četvrtak u Oaklandu.

Iste su se momčadi sastale i u prošlogodišnjem finalu, a slavili su Warriorsi 4-2 u pobjedama.