Pobjeda Rođenih

Preporođeni Velež šokirao Sarajevo

Sport / Nogomet | 21. 03. 2015. u 16:25 Z.D.

U 18. kolu Premier lige mostarski Velež napravio je veliko iznenađenje porazivši Sarajevo s 2:0 u Vrapčićima. Iznenađenje je stoga jer je Sarajevo došlo u Mostar kao veliki favorit, ali i zbog svega što se događalo u Veležu nakon poraza od Zrinjskog u Kupu.

Predsjednik bordo kluba Edis Kusturica upitan za komentar nakon poraza, za Dnevni avaz je kazao kako je u ponedjeljak zakazana sjednica Upravnog odbora.

''Ne znam kako ću ovo preživjeti. Imamo samo jednu, jedinu riječ. Sramota...'' rekao je Kusturica.

Ipak, Rođeni su odigrali odličnu utakmicu zasluženo došavši do pobjede. Domaćin je slavio golovima Jankovića i Haurdića u drugom poluvremenu, no zaslužan je i sjajni Adnan Bobić koji je zaustavio sve šutove ka svom golu.

Velež je poveo odmah na početku drugog dijela. Dejan Janković je sve napravio sam i preciznim udarcem s ruba šesnaeterca pogodio desni kut Delačevog gola.

Desetak minuta kasnije uslijedio je novi šok za goste. U prilici se našao Anes Haurdić i matirao nemćnog vratara Sarajeva.

Do kraja je Sarajevo krenulo u potpunu incijativu, no Velež se obranio i došao do prve pobjede u 2015. godini.

Utakmicu u Vrapčićima gledalo je oko 2500 gledatelja, a ako izuzmemo incidente u kojima su se u dva navrata sukobili navijači Sarajeva i specijalci, utakmica je protekla u dobroj atmosferi.