Premier liga

Preokret Veleža protiv Travnika, Široki Brijeg slavio u Tuzli

Sport / Nogomet | 23. 08. 2014. u 17:00 I. M.

Nakon dva uzastopna remija mostarski Velež je u 4. kolu Premier lige BiH došao do druge pobjede u ovoj sezoni. Rođeni su na svom terenu svladali momčad s dna ljestvice, Travnik s 2:1, iako su gubili 0:1.

Travničani su poveli golom Brazilca Adriana Guerre u 19. minuti, no Velež je već do poluvremena preko Mladena Popovića (30.) i Jovana Blagojevića (39.) preokrenuo na 2:1. Do kraja je ostalo 2:1 i Velež je s novim bodovima, osam ukupno, došao u vrh ljestvice.

U jednom od dva derbija kola Široki Brijeg je slavio u Tuzli pobijedivši Slobodu s 1:0. Po kiši i teškom terenu Širokobriježani su slavili golom Wagnera početkom drugog poluvremena, a isti igrač nešto kasnije pogodio je i stativu.

Momčad Viteza doživjela je pravi debakl i to na svom stadionu. Slavija koja nije nikog dobila u prva tri kola u Vitezu je slavila s čak 5:0. Dva gola postigao je Salković, a po jedan Govedarica, Kokot i Ivanović.

U Gradačcu su Zvijezda i Olimpic igrali 2:2, s tim da su gosti do boda došli u 90. minuti.