Jedini udarac u okvir

Portugal šokirao Hrvatsku pred kraj produžetaka!

Sport / Nogomet | 25. 06. 2016. u 20:42 Z.D.

Nogometaši Hrvatske poraženi su u osmini finala Europskog prvenstva od Portugala s 0-1, a pogodak odluke postigao je Quaresma u 117. minuti.

Hrvatska je tijekom cijele utakmice imala inicijativu, veći posjed, više pokušaja prema vratima, ali su svi bili neprecizni. Iz prvog pravog kontranapada, koji je uslijedio nakon što je Perišić pogodio vratnicu, a Strinić izgubio loptu, Portugalci su jurnuli prema vratima Danijela Subašića.

Lopta je precizno došla do Cristiana Ronalda, čiji je udarac iz neposredne blizine Subašić obranio, ali je na nju natrčao Quaresma i poslao ju u nebranjenu mrežu.

Hrvatska je bila mnogo bolji suparnik od Portugala tijekom svih 120 minuta, ukupno je uputila 15 udaraca prema suparničkim vratima, ali niti jedan od tih pokušaja nije pogodio okvir suparničkog gola,

Portugal je pucao samo pet puta prema Subašiću, a prvi u okvir je bio onaj Cristiana Ronalda u 117. minuti kojega je Subašić obranio, no na odbijanac je natrčao Quaresma i postigao odlučujući pogodak.

Portugal će 30. lipnja u Marseilleu u četvrtfinalu igrati protiv Poljske.

Pred 33.500 gledatelja na stadionu Bollaert-Delelis sudio je Carlos Velasco Carballo iz Španjolske.