HNL

Pobjede Rijeke i Dinama

Sport / Nogomet | 16. 07. 2017. u 12:27 D.L.

Na startu nove sezone Prve HNL nogometaši hrvatskog prvaka Rijeke svladali su u subotu Slaven Belupo s 2:0, dok je viceprvak Dinamo pobijedio Istru 1961, također s 2:0.

Rijeka je na Rujevici pred 4.000 gledatelja povela u 22. minuti. Marko Vešović je dobro ubacio sa desnog boka, a Alexander Gorgon je bio najviši u skoku i glavom trese mrežu. A za konačnih 2:0 pogodio je Marko Vešović 72. minuti, i to nakon kontranapada i odličnog dodavanja Mišića.

Treba reći i da je Rijeka od 56. minute imala igrača manje jer je crveni karton dobio Filip Bradarić, piše Hina.

Na stadionu Maksimir pred 2.000 gledatelja Dinama je pobijedio Istru 1961 sa 2:0, a "Modre" je u vodstvo prekrasnim golom sa 20 metera doveo Nikola Moro u 22. minuti. Pred kraj prvog poluvremena, u 40. minuti, Ćorić je ubacio iz kornera, a Filip Benković glavom pogađa za 2-0.

U petak su nogometaši Intera u Zaprešiću svladali vinkovačku Cibaliju sa 3:1.

Prvo kolo će biti zaključeno u nedjelju, kada će Lokomotiva u 19.00 sati ugostiti Hajduk na Maksimiru, a Osijek i novi prvoligaš Rudeš će utakmicu u Gradskom vrtu započeti u 21.00 sat.