ABA liga

Pobjeda Partizana nad Zvezdom zakomplicirala borbu na vrhu

Sport / Košarka | 01. 03. 2015. u 22:49 I. M.

Košarkaši Partizana su u derbiju 23. kola pred 6500 gledatelja u beogradskoj dvorani Pionir pobijedili vodeću Crvenu zvezdu sa 77:63.

Među gledateljima na beogradskom derbiju bili su i tenisači Novak Đoković i Viktor Troicki, koji će sljedećeg vikenda u Kraljevu zaigrati za Davis Cup reprezentaciju Srbije protiv Hrvatske.

Na kraju dvoboja veselio se osvjedočeni navijač Partizana Troicki, jer su njegovi miljenici stigli do uvjerljive pobjede zahvaljući odlično odigranoj završnici prvog poluvremena i trećoj četvrtini koju su dobili s 21-8.

Crvena zvezda je u 18. minuti još uvijek vodila 33-29, ali je Partizan serijom 20-2 u 25. minuti došao do prednosti 49-35 i tu prednost do kraja utakmice nije ispuštao. Pobjednike je s 19 koševa predvodio Saša Pavlović, a Milan Mačvan je uz 15 poena imao i 10 skokova. Kod Crvene zvezde, koja je doživjela tek drugi poraz u ABA ligi, Jenkins je ubacio 20, a Williams 14 koševa.

Ovom pobjedom Partizana potpuno se zakomplicirala borba za izbjegavanje četvrte pozicije. Naime, pošto je Zvezda sigurno prva u polufinalu će igrati protiv četvrte ekipe, a sada je najizglednija četvrta Cedevita koja si je sama zakomplicirala život izgubivši od Mega Leksa u Zagregbu.