Europska liga

Pet talijanskih klubova prošlo u 16-inu finala

Sport / Nogomet | 11. 12. 2014. u 22:24 S. M.

Sevilla,Wolfsburg, Guingamp, Aalborg i Young Boys posljednjih je pet klubova koji su izborili plasman u 16-inu finala Europske lige.

Sevilla je u izravnom dvoboju za prolaz pobijedila Rijeku s 1-0, dok je Wolfsburg, također u izravnom srazu za plasman, slavio u Lilleu s 3-0. Francuski Guingamp iznenadio je u Solunu PAOK i pobijedio s 2-1, dok je u Bernu švicarski Young Boys slavio protiv praške Sparte s 2-0 i prošao u daljnje natjecanje.

Danski Aalborg je izgubio kod portugalskog Rio Avea s 2-0, ali je i Steaua izgubila kod kuće od kijevskog Dinama s 0-2, pa je dalje prošla danska momčad.

Plasman u drugi krug natjecanja izborili su i Dnjipro, Borussie Moenchengladbach, Villarreal, Club Brugge, Torino, RB Salzburg, Dinamo Moskva, Inter, Everton, Fiorentina, Tottenham, Bešiktaš, Feyenoord, Napoli, Dynamo Kijev, Legia Varšava, Trabzonspor, Celtic i PSV Eindhoven. Iz Lige prvaka sele u Europsku ligu Olympiakos, Liverpool, Zenit, Anderlecht, Roma, Ajax, Sporting i Athletic Bilbao.