Povijesni uspjeh

Pala i Njemačka - kadeti BiH u polufinalu Europskog prvenstva

Sport / Košarka | 14. 08. 2015. u 16:37 Z.D.

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se u polufinale Europskog prvenstva.

Košarkaši BiH u četvrtfinalu su svladali Njemačku rezultatom 70:54, te su ostvarili plasman na Svjetsko prvenstvo naredne godine.

Već nakon par minuta košarkaši BiH pronašli su potreban ritam za laku pobjedu nad Nijemcima, tako da se na odmor otišlo rezultatom 39:17.

Sjajna je bila obrana mladih bh. košarkaša o čemu dovoljno govori činjenica da su jaku Njemačku sveli na samo 17 poena u 20 minuta.

Nakon tri minute treće četvrtine BiH je imala plus 26 (46:20), a do kraja treće četvrtine Nijemci su tek uspjeli smanjiti prednost BiH na 51:30.

Međutim, kadeti BiH nisu ispustili priliku za povijesno polufinale Eurobasketa i na kraju su slavili sa 70:54.

Džanan Musa je predvodio BiH sa 25 poena, 13 skokova i devet asistencija, Njegoš Sikiraš je dodao 21 poen, dok je kod Njemačke Weidmann ubacio 13 poena.