Senzacija 3. pretkola

Osijek u Eindhovenu srušio veliki PSV

Sport / Nogomet | 27. 07. 2017. u 19:12 Z.D.

Nogometaši Osijeka priredili su senzaciju pobijedivši u prvom susretu 3. pretkola u Eindhovenu slavni PSV s 1-0 (0-0). Uzvrat je za sedam dana na Gradskom vrtu.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Borna Barišić iz jedanaesterca u 57. minuti.

Osijek je došao do senzacije u Eidnhovenu pobijedivši slavni nizozemski klub i to potpuno zasluženo jer su Osječani bili opasniji tijekom cijele utakmice. Bila je to najveća europska pobjeda u povijesti Osijeka, a pogodak vrijedan velikog slavlja postigao je kapetan Barišić u 57. minuti iz penala. Osječka obrana je bila gotovo savršena tijekom cijelog dvoboja, a u napadu su Osječani mogli doći do još kojeg gola protiv dosta blijedih Nizozemaca.

Od prve minute započela je opsada vrata Osječana, no "plavo-bijeli" su ipak imali prvu priliku na utakmici kada je Mudražija u 20. minuti opalio preko grede. U 38. minuti je Barać u zadnji trenutak blokirao udarac de Jonga iz blizine, a bio je to i najopasniji trenutak za obranu Osijeka koja je svoj posao u prvom dijelu odradila savršeno, javlja Hina.

U 56. minuti nevjerojatna šansa za Osijek kada je branič Shwaab prekratko vraćao loptu svojem vrataru, a Grezda nije uspio provući loptu ispod Zoeta. No, u istoj minuti Osječani dolaze do gola nakon što je Brenet u kaznenom prostoru srušio Mudržaiju, a kapetan Barišić iz jedanaesterca lako pogodio za senzacionalno vodstvo hrvatskog kluba. U 73. minuti sjajna intervencija vratara Malenice koji je obranio opasan udarac Bergwijna, a isti igrač je pogodio vratnicu u 78. minuti. U trećoj minuti nadoknade Ejupi je imao veliku priliku i za drugi gol, ali vratar Zoet maestralno brani njegov šut glavom.

Hajduk odigrao bez golova u Kopenhagenu

Nogometaši Hajduka u prvoj su utakmici 3. pretkola Europske lige protiv Brondbyja u Kopenhagenu odigrali 0:0.

Hajduk je u prvoj utakmici protiv Brondbyja ostvario pozitivan rezultat iako nije postigao pogodak u gostima.

No, s obzirom na prikazanu igru Splićani mogu biti jako zadovoljni, jer je danska momčad bila bolja većim dijelom utakmice, dok se Hajduk orijentirao prvenstveno na čuvanje vlastitog gola.

Dinamo slavio golom Fernandesa

Nogometaši Dinama pobijedili su u prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige norveški Odd BK s 2:1 i stekli minimalnu prednost pred uzvrat za sedam dana u Norveškoj.

Pogotke su za Dinamo postigli Armin Hodžić (30) i Junior Fernandes (41), dok je strijelac za Odd bio Stefan Mladenović (19).

Nakon 11 godina Dinamo je svoju europsku sezone započeo u Europskoj ligi, a ne Ligi prvaka, a započeo ju je neuvjerljivom pobjedom protiv norveške momčadi.