Kup BiH

Opet 'nula' Borca i Širokog

Sport / Nogomet | 15. 04. 2015. u 19:33 D.L.

Borac i Široki Brijeg odigrali su neodlučeno (0:0) u prvom susretu poluzavršnice nogometnog Kupa Bosne i Hercegovine.

Ove dvije momčadi tako su u svega pet dana odigrale dvije utakmice s identičnim rezultatom, no za razliku od prve, u ovoj je prikazan puno ljepši nogomet, i ono što najviše veseli navijače, ofenzivniji.

Široki je bolje otvorio susret te je prvi zaprijetio preko Barišića. U nastavku se Borac pribrao te dva puta zaprijetio preko Stokića.

BORAC: Ružić, Jevtić, Predragović (72. Koljić), Jović, Stokić, Subić, Kostić, Bečelić, Grujić, Radinović (89. Pilipović), Runić.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, I. Džidić, Kožul, Pandža, Barišić, Ivanković (81. Kožulj), Ćorluka (68. Ćorić), Peko, Buhač (58. Zakarić), Karačić, Plazonić.

U 34. minuti stopostotnu priliku nije uspio iskoristiti Široki. Nakon slobodnog udarca kojeg je izveo Plazonić, lopta se od živog zida odbila u peterac Borca, tamo su bila trojica gostujućih igrača, a sjajni Ružić uz pomoć stopera Runića uspijeva nekako sačuvati svoja vrata od Ivankovićevog pokušaja.

U drugom dijelu susreta Borac je krenuo dosta ofenzivnije, već u 50. minuti Bilobrk je loptu iščupao ispod grede i spasio Široki. Do kraja su još prijetili Stokić, Radinović i Jović, ali sjajni vratar 'Plavo-bijelih' Luka Bilobrk bio je nepremostiva prepreka za igrače Borca. Široki je jedinu ozbiljniju priliku u nastavku susreta imao u 73. minuti kada je, nakon kornera, dobro glavom pucao Barišić no njegov udarac uspjeli su izblokirati domaći braniči.

Uzvratni susret na rasporedu je 29. travnja.