Odbio braniti penal pa suspendiran na dvije godine

Sport / Nogomet | 23. 02. 2017. u 15:24 S.K.

Često čujemo onu 'samo kod nas', ali vjerujte da mi baš i nismo mjerilo po pitanju nenormalnog.

Dokaz stiže s nogometnih travnjaka u Vijetnamu.

Tamo je vratar prvoligaša Long Ana, Minh Nhut Nguyen suspendiran na dvije godine jer iz protesta nije želio braniti jedanaesterac koji je dosuđen u posljednjoj minuti utakmice protiv Ho Chi Minh Cityja.

Kod rezultata 2:2, sudac je u 90. minuti poklonio kazneni udarac domaćinima što je izazvalo velike prosvjede igrača Long Ana. Vratar Nguyen nije želio braniti, a kada se napokon stao na gol crtu okrenuo je leđa, prenosi Hina.

Victor Ormazabal je lagano postigao pogodak za vodstvo Ho Chi Minh Cityja 3:2. U preostalom vremenu gosti nisu željeli igrati, već su stajali na terenu, a vratar je napustio gol, pa su domaći igrači zabili još dva gola za uvjerljivu pobjedu 5:2.

Vijetnamski nogometni savez je suspendirao Nguyena na dvije godine, dok su trener i predsjednik kluba kažnjeni zabranom rada u nogometu na tri godine.