povratak u premiership

Norwich slavio u 200 milijuna dolara vrijednoj utakmici

Sport / Nogomet | 25. 05. 2015. u 17:13 S. M.

Nogometaši Norwich Citya igrat će sljedeće sezone u Premijerligi nakon što su u majstorici za ulazak u elitni razred na Wembleyu pobijedili Middlesbrough s 2:0.

Norwich City je do pobjede došao već u ranoj fazi utakmice, Cameron Jerome je u 12. minuti iskoristio veliku pogrešku obrane Boroa, a samo tri minute kasnije Nathan Redmond je postavio konačan rezultat.

Norwich je 2014. godine igrao u Premiershipu, a pridružili su se drugoligašima Bournemouthu i Watfordu, koji su to osigurali kao prvi i drugi.

Playoff utakmica za plasman u Premiershipu smatra se utakmicom koja donosi najveći prihod u svijetu nogometa, pa će tako Norwich dobiti skoro 200 milijuna dolara kroz prodaju TV-prava, nagradnih bonusa i sponzorskih ugovora.