europska liga

Napoli i Zenit na korak do polufinala

Sport / Nogomet | 17. 04. 2015. u 06:35 S. M.

Nogometaši Napolija i Seville upisali su gostujuće pobjede u prvim susretima četvrtfinala Europske lige.

Napoli je došao na korak do plasmana u polufinale nakon što je u gostima pobijedio Wolfsburg sa 4:1. Strijelci za talijanski sastav bili su Gonzalo Higuain (15.), Marek Hamsik (23., 64.) i Manolo Gabbiadini (77.), dok je pogodak za Wolfsburg postigao Nicklas Bendtner (80.).

Do pobjede je došla i Sevilla koja je na svom terenu pobijedila Zenit iz St. Petersburga sa 2:1. Gosti su poveli u 29. minuti golom Aleksandra Ryazantseva. Izjednačio je Carlos Bacca u 73., a pobjedu španjolskom klubu donio je Denis Suarez u 88. minuti.

Ostala dva susreta četvrtfinala završena su bez pobjednika. Club Brugge i i Dnipro odigrali su bez golova, dok je susret Dinamo Kiev - Fiorentina završen rezultatom 1:1. Dinamo je poveo golom Jeremaina Lensa (36.), a konačnih 1:1 postavio je Khouma Babacar u 90. minuti.

Uzvratni susreti bit će odigrani 23. travnja.