Natjecanje u Banja Luci

Mostarski plivač natjecanje završio kao peterostruki državni prvak

Sport / Flash | 24. 03. 2014. u 12:12 S.S.

Proteklog vikenda plivači 'Veleža' su sudjelovali na Državnom prvenstvu za mlađe kadete i kadete, te mlađe pionire i pionire koje je odžano u Banja Luci. Ovaj klub je predstavljalo 7 plivača i 4 plivačice: Kerim Sadiković, Bakir Hadžimahović, Bakir Habul, Adi Hebib, Ahmet Stupac, Dženan Džiho, Mirza Nuspahić, te Sarrah Nuspahić, Elena Zovko, Džoana Salčin i Marija Ivanković.

U pojedinačnim utrkama najbolji plivač 'Veleža', Kerim Sadiković peterostruki je državni prvak u disciplinama 50 m i 100 m slobodno, 50 m, 100 m i 200 m prsno. Pored ovih medalja osvojio i dvije brončane medalje u štafeti.

Najbolja plivčica, Sarrah Nuspahić je osvojila je dvije srebrene medalje u disciplinama 50 m i 200 m leđno.

Muška štafeta 4x50 m slobodno i 4x100 m slobodno u sastavu: Ahmet Stupac, Adi Hebib, Kerim Sadiković i Bakir Hadžimahović, je osvojila po dvije brončane medalje. Narednog vikenda će se održati državno natjecanje za stariji uzrast u Sarajevu.