Zrinjski - Velež 3:0

Mostarski derbi: Plemići jednom nogom u četvrtfinalu Kupa

Sport / Nogomet | 19. 10. 2016. u 14:00 S.K.

Zrinjski je već u prvoj utakmici osmine finala Kupa protiv Veleža riješio skoro sve dileme po pitanja plasmana u nastavak natjecanja.

Prvak BiH i lider Premijer lige Pod Bijelim brijegom pretposljednjeg je federalnog prvoligaša riješio sa 3:0 pa će na uzvrat u Vrapčićima za sedam dana krenuti mirne glave.

Utakmica je počela minutom šutnje za nekadašnjeg člana Uprave Zrinjskog, Antu Pehara

S obzirom na donekle očekivan ishod, kao i činjenicu da ih za vikend čekaju teške prvenstvene utakmice - Zrinjskom dolazi Sarajevo, a Velež ide na noge sarajevskoj Bosni - ni jedni ni drugi na terenu nisu imali ono najbolje.

Zrinjski je krenuo sa sljedećih jedanaest: Vasilj, Čolić, Radeljić, Katanec, Lučić, Pehar, Tomić, Filipović, Žeravica, Todorović, Mrkaić.

Velež je na drugoj strani počeo sa ovim imenima: Voloder, Jakirović, Mahinić, Bebanić,Jakupović, Uzun, Ćemalović, Nazdrajić, Memić, Papaz, Zvonić.

1:0 - Mrkaić

Todorović je bio prvi koji zaprijetio u 6. minuti, Voloder je bio nesiguran i odbio loptu u korner.

Iz kuta je ubacio Miloš Filipović, a Momčilo Mrkaić se najbolje snašao u šesnaestercu za rano vodstvo Plemića.

U 21. minuti Žeravica je oprobao udarac sa ruba šesnaesterca, Voloder je bio na mjestu.

Ritam igre nakon toga poprilično je opao,  a tribine su živnule tek u 41. minuti kada Todorović ne stiže na ubačaj Filipovića.

2:0 - Stojanović

Na početku drugog dijela trener Zrinjskog Marinović uvodi Sivrića i Stojanovića, a na drugoj strani Rahimić svoj tim osvježava Petrovićem i Isićem.

Igrala se 55. minuta kada je Danijel Stojanović lijepim slobodnjakom s nekih dvadesetak metara uduplao prednost Plemića.

3:0 - Jović

U 65. Marinović je iz igre povukao Todorovića, a umjesto njega na teren poslao Tonija Jovića, kojemu su trebale samo dvije minute za prvijenac u dresu Plemića - asistirao mu je Satojanović.

Zanimljivo, ovo je prvi put da je Zrinjski u službenim utakmicama novije povijesti Veležu zabio tri gola.

Filipović je u 70. minuti pogodio gredu, a Mrkaić odbijanac poslao preko gola.

Deset minuta kasnije - prva prava prilika za Velež. Uzun se nakon greške Stojanovića našao u velkoj prilici ublažiti poraz, ali Vasilj se nije dao iznenaditi.

Uzvrat se za sedam dana igra u Vrapčićima.