završen kup

Mostar: Banjalučani odnijeli pobjedu u mušičarenju

Sport / Flash | 14. 09. 2015. u 08:05 M.A.

Na VI. kupu jadransko-podunavskih zemalja u mušičarenju, koje se održavalo 12. i 13. rujna na rijeci Buni kod Mostara, ekipa SRD "Banja Luka" iz Banje Luke osvojila je prvo mjesto.

Drugo mjesto zauzela je RD "Sofija" iz Bugarske, a RD "Mozirje" iz Slovenije treće mjesto.

Što se tiče pojedinačne konkurencije čestitke su upućene Stanislavu Mankovu iz ekipe "Sofija" Bugarska koji je osvojio prvo mjesto, Smiljanić Predragu iz SRD "Banja Luka" iz Banje Luke, Bosna i Hercegovina, koji je osvojio drugo mjesto i Bristina Sabahudinu iz SRD "Vrbas" Donji Vakuf, Bosna i Hercegovina.

Svoje vještine na rijeci Buni kod Mostara pokazalo je oko pedesetak sportskih ribolovaca iz Bugarske, Crne Gore, Hrvatske, Slovenije, Srbije, Makedonije i Bosne i Hercegovine.

Dužina staze na kojoj se održavalo natjecanje bila je 9 kilometara, a odlikovala se čistom i pitkom vodom te pristupačnim terenima prikladnim za mušičarenje.

Prema pravilima natjecanja, bodovale su se ribe duže od 20 centimetara koje se nakon mjerenja vraćaju u vodu.