ATP Washington

Monfils iskoristio Karlovićev loš dan

Sport / Ostali sportovi | 24. 07. 2016. u 22:33 S.K.

Hrvatski tenisač, 37-godišnji Ivo Karlović nije uspio osvojiti naslov pobjednika ATP turnira u Washingtonu.

Iako je u finalu protiv Francuza Gaela Monfilsa imao meč-loptu, ipak Francuz je na kraju slavio sa 5:7, 7:6 (6), 6:4 nakon dva sata i 13 minuta igre.

Karlović je bio nadomak osvajanja naslova pobjednika na ATP Touru drugi tjedan zaredom, prošle nedjelje je slavio u Newportu, nakon što je dobio prvi set sa 7:5, u drugom je imao 5:4 i servis, a zatim u "tie-breaku" i meč-loptu kod rezultata 6:5.

Ipak, niti jednom u ta dva slučaja nije uspio završiti posao, pa je ostao na sedam osvojenih turnira u karijeri, dok mu je ovo bio deveti poraz u finalu, prenosi Hina.

Monfils je, pak, osvojio svoj šesti ATP naslov, a prvi nakon Montpelliera iz veljače 2014.

Ključni gem trećeg seta dogodio se kod rezultata 1:1 kada je Karlović još jednom pokleknuo na svom početnom udarcu. Monfils je počeo bolje "čitati" Karlovićeve servise, ubacivati reterne u teren, a na "break-loptu" Karlović je promašio volej i našao se u zaostatku kojega više nije uspio nadoknaditi.

Bio je ovo peti međusobni ogled Karlovića i Monfilsa i treća pobjeda francuskog igrača.