Goodison Park

Merseyside derbi bez pobjednika

Sport / Flash | 04. 10. 2015. u 15:10 Z.S.

U jednom od najvećih gradskih nogometnih derbija na svijetu Everton i Liverpool su na stadionu Goodison Park odigrali 1:1.

Bio je to borben i zanimljiv, ali ne i pretjerano kvalitetan susret.

'Redsi' su poveli u 41. minuti golom Dannyja Ingsa nakon ubačaja iz kornera, a četiri minute kasnije izjednačio je Romelu Lukaku nakon pogreške suparničke obrane. Emre Can je nespretno, umjesto da izbije, loptom pogodio suigrača Martina Škrtela, nakon čega se lopta odbila do Lukakua koji je sjajno pogodio za 1-1.

U nastavku susreta domaćin je bio bliži drugom golu, no rezultat se više nije mijenjao.

Bio je to 225. Merseyside derbi pri čemu 71. koji je završio bez pobjednika. Liverpool je uspješniji sa 88 pobjeda, dok je Everton slavio 66. puta.

Na ljestvici Everton drži šesto mjesto sa 13 bodova, dok je Liverpool na desetoj poziciji s bodom manje. U vodstvu je Manchester City sa 18 bodova.