Brdski biciklizam

Marina Mandušić i Lejla Tanović osvojile zlato i srebro na Balkanskom prvenstvu

Sport / Flash | 23. 09. 2014. u 09:22 S. M.

Na izletištu Vodno iznad Skoplja, na nadmorskoj visini od 1067 m održano je ovogodišnje Prvenstvo Balkana u brdskom biciklizmu koji je ujedno bio i UCI trka Kategorije C3.

Nastupili su predstavnici deset balkanskih država, osim Albanije, te ukupno 106 biciklista u četiri uzrasne kategorije.

Najbolji predstavnici Bosne i Hercegovine ove godine bile su jedine dvije predstavnice u ženskoj konkurenciji. Marina Mandušić (BK Livno) ostvarila je fenomenalan rezultat osvojivši zlatnu medalju u kategoriji kadetkinja i Lejla Tanović (BK Puls Sarajevo) koja je osvojila srebro u prestižnoj U23 kategoriji.

Dobre rezultate su postigli i Aleksa Crnčević koji je utrku u kategoriji U23 završio na 12. mjestu, Muhamed Liha i Antonio Barač su bili 11. i 15. u konkurenciji juniora te Bojan Đermanović i Aziz Bužimkić su u konkurenciji kadeta bili 9. i 13, prenosi MTB.ba.

U mlađim kategorijama dominirali su reprezentativci Srbije sa dvije pobjede u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji. Grk Antonijadis Dimitros ostvario je dvostruku pobjedu u elitnoj i U23 kategoriji.