Europsko prvenstvo

Marija Sušac ostala bez medalje, Muhović jedini s odličjem

Sport / Flash | 03. 05. 2014. u 14:27 S. M.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine u karateu Meris Muhović osvojio je brončanu medalju u kategoriji do 84 kg na 49. europskom seniorskom prvenstvu u finskom Tampereu.

U konkurenciji najboljih europskih karatapa Muhović je jedini od ukupno 19 bh. predstavnika uspio doći do odličja.

Priliku za brončane medalje danas su također imali bh. natjecatelji Admir Zukan u kategoriji više od 84 kg i Marija Šušac u kategoriji do 61 kg, ali oni u tome nisu uspjeli.

Članica SKK Neretva Marija Sušac morala se na kraju zadovoljiti petim mjestom, što je također dobar uspjeh.

Muška reprezentacija BiH, koja je na prošlom EP osvojila srebro u ekipnim borbama, jučer je izgubila u 2. kolu od selekcije Turske, dok je žensku ekipu BiH zaustavila Švicarska u 3. kolu.

Na EP-u sudjeluje više od 600 najboljih europskih karataša i karatašica iz 50 zemalja.