Večer iznenađenja

Maribor uzeo bod Chelseaju, Messi izjednačio Raulov rekord

Sport / Nogomet | 05. 11. 2014. u 21:45 I. M.

U večerašnjim utakmicama Lige prvaka dogodila su se dva velika iznenađenja, a u oba su sudjelovale engleske momčadi.

Manchester City izgubio je na svom terenu od moskovskog CSKA s 1:2 i prolaz u drugi krug sveo je na minimum. Seydou Doumbia s dva gola potopio je engleskog prvaka, a Yaya Toure je postigao jedini gol za domaće.

Na kraju je Manchester City završio s devet igrača jer su Toure i Fenandinho dobili dva žuta kartona. Edin Džeko ušao je u igru u 65. minuti.

Maribor, koji je do skupina došao izbavivši bh. prvaka Zrinjski, uzeo je bod Chelseau 1:1. U Ljudskom vrtu Mariborčani su vodili do 73. golom Ibraimija, prije nego je izjednačio Nemanja Matić.

Chelsea je dominaciju mogao okruniti pobjedom, no Jasmin Handanović obranio je penal Hazardu.

U Amsterdamu je Barcelona svladala Ajax s 2:0, a oba gola postigao je Leo Messi. S ukupno 71 golom Messi je izjednačio rekord Raula po broju zgoditaka u Ligi prvaka.

Bayern je vrlo lako pobijedio Romu s 2:0 i osigurao prvu poziciju, a golove su postigli Ribery i Goetze. Miralem Pjanić ušao je u igru u 59.

Šahtar Darija Srne je s čak 5:0 bio bolji od BATE Borisova, a goste je načeo upravo kapetan hrvatske reprezentacije pogotkom u 19. minuti.

SKUPINA E:
Bayern - Roma 2-0 (Ribery 38, Goetze 64)
Manchester City - CSKA Moskva 1-2 (Yaya Toure 8/Doumbia 2, 34). CK: Fernandinho (City, 70), Yaya Toure (City, 82)

SKUPINA F:
Ajax - Barcelona 0-2 (Messi 36, 76). CK: Veltman (Ajax,71)
Paris SG - APOEL 1-0 (Cavani 1)

SKUPINA G:
Maribor - Chelsea 1-1 (Ibraimi 50/Matić 73). Promašeni penal: Hazard (Che, 85)
Sporting - Schalke 4-2 (Naby Sarr 26, Jefferson 52, Nani 72, Slimani 90/Choupo-Moting 17, Aogo 88)

SKUPINA H:
Athletic Bilbao - Porto 0-2 (Jackson Martinez 56, Brahimi 76). Promašeni penal Jackson Martinez (Por, 43)
Šahtar - BATE Borisov 5-0 (SRNA 19, Teixeira 48, Luiz Adriano 58-pen, 83, 90+3). CK: Kaguš (BATE, 45)