Slavlje redsa

Liverpool slavio, Džeko zabio

Sport / Nogomet | 01. 03. 2015. u 14:23 S. M.

U derbiju 27. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na Anfieldu pobijedio Manchester City 2:1 ostvarivši šestu pobjedu u zadnjih sedam kola.

Liverpool je zasluženo došao do trijumfa, kojim je sačuvao tradiciju i 12. utakmicu ostao neporažen protiv Cityja na svom terenu.

Za razliku od njega Manchester je pružio slabu partiju i trećim porazom u prvenstvu najviše obradovao navijače Chelseaja, koji na vrhu tabele može uvećati prednost u odnosu na aktualnog šrvaka.

Golove za domaće, gotovo na identičan način, postigli su Jordan Henderson u 11. i Coutinho u 75. minuti, dok je jedini strijelac za "građane" bio Edin Džeko u 25. minuti.

Iako je zabio pogodak, Edina Džeku trener Pellegrini ostavio je na klupi u poluvremenu i ubacio Jamesa Milnera.

Tragičar utakmice u Istanbulu Dejan Lovren je ipak počeo utakmicu od prve minute.