Blizu rekorda Zarre

Lionel Messi zabilježio 400. pogodak u karijeri

Sport / Flash | 28. 09. 2014. u 10:08 Z.D.

Argentinski reprezentativac i član španjolske Barcelone Lionel Messi postigao je 400. gol u svojoj karijeri, javlja Anadolu Agency (AA).

Messi je u okviru 6. kola La Lige u susretu protiv Granade postigao pogodak u 62. minuti te tako zabilježio 400. pogodak u svom klupskom i reprezentativnom dresu.

Argentinac je zatresao mrežu Granade ponovo u 82. minuti susreta te postigao i svoj 401. pogodak, a to je njegov 248. gol u ligi. Messi se tako približio rekordu Telma Zarre koji je u španjolskoj ligi postigao 251 pogodak.

S druge strane, španjolski veznjak u dresu Bayerna iz Munchena Xabi Alonso zabilježio je zanimljiv rekord u Bundesligi. "Bavarci" su u 6. kolu na domaćem terenu svladali ekipu Kelna rezultatom 2-0, a Alonso je u ovoj utakmici imao 206 kontakata s loptom, što je rekord njemačke lige.

Alonso je tako stekao titulu "igrača s najvećim brojem kontakta s loptom" koji je ranije pripadao njegovom suigraču Thiagu Alcantari, koji je držao rekord od 187 kontakta s loptom u utakmici.