King Power Stadium

Leicester u 95. minuti iz penala do boda protiv Bilića

Sport / Nogomet | 17. 04. 2016. u 15:21 Z.S.

U sjajnom i dramatičnom susretu 34. kola engleskog nogometnog prvenstva Leicester City i West Ham odigrali su bez pobjednika, 2:2, a domaćin je izvukao bod golom iz sumnjivog jedanaesterca u petoj minuti sudačke nadoknade.

Ovim rezultatom Leicester je povećao prednost pred Tottenhamom na osam bodova, no Spursi imaju i utakmicu manje. U ponedjeljak ih očekuje gostovanje kod Stoke Citya.

Leicester je poveo golom Jameia Vardyja u 18. minuti. Kante je povukao brzu kontru uposlivši Vardyja, koji je ušao u kaznerni prostor i zabio u desni kut suparničkog gola. Bio je to njegov 22. pogodak ove sezone, čime se izjednačio na vrhu ljestvice najboljih strijelaca s napadačem Tottenhama Harryjem Kaneom.

Međutim, Vardy je u 56. minuti isključen zbog drugog žutog kartona, što su gosti iskoristili i u posljednjih šest minuta okrenuli rezultat golovima Andrewa Carrolla (84-11m) i Aarona Cresswella (86). Kada se već činilo kako će Bilićeva družina slaviti na King Power stadionu, Leicester je izjednačio iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Carroll neuvjerljivim prekršajem nad Schluppom, te kojeg je uspješno realizirao Leonardo Ulloa.

U drugom dvoboju Liverpool je na gostovanju pobijedio Bournemouth 2:1. Strijelci za 'redse' bili su Roberto Firmino (41) i Daniel Sturridge (45+2), a poraz domaćina je ublažio Joshua King (90+4). Dejan Lovren nije nastupio za goste.

Na ljestvici vodi Leicester City sa 73 boda, drugi je Tottenham sa 65 bodova i utakmicom manje, dok je na trećoj poziciji Manchester City sa 60 bodova. Slijede Arsenal (59), Manchester United (569 i West Ham (53).

REZULTATI:
Leicester City - West Ham 2-2 (Vardy 18, Ulloa 90+5-11m / Carroll 84-11m, Cresswell 86)
Bournmouth - Liverpool 1-2 ( King 90+4 / Firmino 41, Sturridge 45+2)