Eurobasket 2017

Košarkaši Rusije u Mejdanu pobijedili Bosnu i Hercegovinu

Sport / Flash | 10. 09. 2016. u 20:37 Z.S.

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine, iako nošena velikom podrškom oko 6.000 navijača, pretpjela je drugi poraz u kvalifikacijama za Eurobasket 2017.

Bolji od BiH u tuzlanskom Mejdanu bili su Rusi koji su slavili pobjedu 67:78 (22:12, 17:19, 12:24, 16:23).

Rusija je ostvarila treću pobjedu u kvalifikacijama i drugu protiv BiH te osigurala prvo mjesto i plasman na Eurobasket.

S druge strane, košarkašima BiH ostale su minimalne šanse za plasman, s obzirom na to da će sudjelovanje na Eurobasketu osigurati pobjednici grupa i četiri od sedam drugoplasiranih ekipa.

Zanimljivo, kao i prvom susretu kvalifikacija, koji su bh. košarkaši igrali protiv Rusa, imali su prvo dobro poluvrijeme i drugo kada im se igra raspala.

Košarkašima BiH išla ni očajna atmosfera unutar ekipe, što se jasno vidjelo na parketu u samom finišu, kada je umalo došlo do incidenta među igračima, ali i navijačima, prenosi N1.

U posljednjoj minuti došlo je do sukoba između Muse i gostujućeg centra Mozgova pa se čekalo nekoliko minuta da se nastavi sa utakmicom. U nastavku susreta ništa bitnije se nije dogodilo i utakmica je završena sa 78:67 za Ruse.

Ruse je do pobjede vodio Mozgov sa 17 poena, dok je Mirza Teletović na drugoj strani ubacio 23.