drugi poraz

Kazahstan iznenadio BiH na polupraznom Koševu

Sport / Nogomet | 02. 09. 2015. u 16:24 S. M.

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je drugi poraz u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2017. godine.

Na polupraznom Koševu BiH je poražena od Kazahstana 1:2 čime si je zakomplicirala život u skupini 9.

Kazahstan je vodio 2:0 nakon prvog poluvremena golovima Tulijeva i Aimbetova, a smanjio je Hajradinović nakon sjajne solo akcije u 58. minuti.

Iako je dominirala u cijeloj utakmici momčad Darka Nestorovića nije uspjela doći do prvih bodova u kvalifikacijama.

Izbornik Darko Nestorović bio je rezočaran nakon neočekivanog poraza na Koševu.

''Teško nam je nakon ovog poraza. Praktično smo sami sebi dali golove, a prilike koje smo mi imali kazahstanski golman je branio. Gosti su igrali brže i agresivnije, onako kako smo mi trebali odigrati. Možemo žaliti za prilikama, ali smo bili tromi i spori što je protivnik iskoristio'', kazao je Nestorović.

Razočaran igrom bio je i kapetan Armin Hodžić.

''Nismo uopće dobro ušli u utakmicu. Izbornik nas je dobro pripremio, ali nismo ispunili zadatke. Lako smo primili pogotke, a teško se vratiti u igru poslije dva gola zaostatka. Moramo nastaviti raditi i pripremati za naredne mečeve. Protivnici su teški, ali još ništa nije gotovo'', kazao je Hadžić.

U-21 reprezentacija BiH kvalifikacije nastavljaju 8. listopada kada će gostovati u Švicarskoj.

Rezultati i ljestvica Devete grupe kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo (U-21) 2017. godine u Poljskoj.