Liga prvaka

Juventus ponovno bolji od Manchester Cityja, golijada u Lvivu

Sport / Nogomet | 25. 11. 2015. u 21:57 M.M.

Juventus i Real Madrid upisali su pobjede kojima su potvrdili prolaz u osminu finala elitnog natjecanja 'Starog kontinenta'.

Real je u pobjedi protiv Šahtara 4-3,poveo u 18. minuti golom Cristiana Ronalda. U 51. minuti Ronaldo je asistirao, a Modrić zabio za 2-0. Dani Carvajal je u 54. povisio na 3-0, a Ronaldo je u 71. zabio i četvrti gol na utakmici, prenosi Hina.

U samoj završnici Šahtar je zabio tri gola i umalo nadoknadio veliki zaostatak. Strijelci su bili Alex Teixeira iz jedanaesterca u 78. minuti, Dentinho u 85. i ponovo Teixeira u 88. minuti.

Ibrahimović zakupio trg

U drugom dvoboju iz ove skupine PSG je na gostovanju deklasirao Malmo 5-0. PSG je očekivano slavio, bilo je samo pitanje koliko će golova zabiti francuski prvak. Strijelci su bili Adrien Rabiot (3), Angel Di Maria (14, 68), Zlatan Ibrahimović (50) i Lucas (82). Za domaćine je Markus Rosenberg u 61. minuti promašio jedanaesterac. Utakmica u Malmou bila je posebna za Zlatana Ibrahimovića koji se vratio u rodni grad i dočekan je ovacijama. Ibrahimović se svojim sugrađanima odužio tako što je zakupio središnji gradski trg kako bi stanovnici Malmoa na velikom platnu besplatno mogli pratiti utakmicu. Naime, Ibrahimović je rođen u Malmöu, a za istoimeni klub igrao je od 1999. do 2000. godine, prije nego što je prešao u Ajax, prenijela je Hina.

Na ljestvici vodi Real Madrid sa 13 bodova PSG je drugi sa 10 bodova, a Šahtar i Malmo imaju po tri boda. U zadnjem kolu PSG će dočekati Šahtar, dok će u Madridu snage odmjeriti Real i Malmo.

Skupina D

Juve je u Torinu u dvoboju skupine D pobijedio Manchester City 1-0, a jedini gol zabio je Mario Mandžukić u 18. minuti. Juve je ovom pobjedom osigurao prolaz, a City je već ranio osigurao osminu finala.

U drugom susretu Borussia Mönchengladbach je pobijedila Sevillu 4-2 i otvorila vrata prolaza u Europsku ligu. Golove za njemački sastav zabili su Layrs Stindl (29, 83), Fabian Johnson (68) i Raffael (78), dok su poraz španjolskog sastava ublažili Vitolo (82) i Banega (90+1-11m).

Na ljestvici vodi Juventus sa 11 bodova, Manchester City ima 9, Borussija pet, a Sevilla tri boda. U zadnjem kolu sastaju se City i Borussija, te Sevilla i Juventus, prenosi Hina.

Skupina B

U prvom susretu 5. kola B skupine Wolfsburg je u Moskvi pobijedio CSKA 2-0 i sasvim se približio plasmanu u osminu finala. Junak susreta bio je dvostruki strijelac Andre Schurrle (67, 88). CSKA je u 65. minuti kod rezultata 0-0 imao sjajnu priliku, no Zoran Tošić je uzdrmao okvir gola. Kazna je stigla pet minuta kasnije kada je Schurrle iz teške pozicije svladao Igora Akinfejeva. Vratar ruskog sastava loše je reagirao i najzaslužniji je za vodstvo gostiju.

U dvoboju između Manchester Uniteda i PSV-a nije bilo golova.

Wolfsburg je pobjedom preuzeo vodstvo na ljestvici s devet bodova, Manchester United je drugi s osam bodova, a PSV na trećem mjestu ima sedam bodova. CSKA je posljednji sa četiri boda. U zadnjem kolu sastaju se Wolfsburg - Manchester United, te PSV - CSKA.

Skupina C

U skupini C Benfica i Atletico Madrid su izborili osminu finala i prije zadnjeg kola, a u zadnjih 90 minuta će u međusobnom dvoboju razriješiti pitanje pobjednika skupine. Benfica je na gostovanju kod Astane odigrala 2-2, dok je Atletico u Madridu pobijedio Galatasaray 2-0.

Benfice je u Astani gubila 0-2, no uspjela je izjednačiti i osvojiti bod. Golove za kazahstanski sastav zabili su Patrick Twumasi (19) i Marin Aničić (31), dok je oba gola za Benficu zabio Raul Jimenez (40, 72).

Atletico je u Madridu pobijedio Galatasaray golovima Antoinea Griezmanna (13, 66).

Benfica i Atletico vode na ljestvici sa po 10 bodova, treći je Galatasaray sa četiri boda, a Astana je posljednja s tri boda. U zadnjem kolu sastaju se Galatasaray i Astana, te Benfica i Atletico Madrid, prenijela je Hina.