Balkansko prvenstvo

Juniorska odbojkaška reprezentacija BiH savladala reprezentaciju Crne Gore

Sport / Ostali sportovi | 26. 08. 2016. u 08:13 Z.D.

Muška juniorska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine zabilježila je prve bodove na Balkanskom prvenstvu u Vrnjačkoj Banji savladavši reprezentaciju Crne Gore rezultatom 3:0.

Juniori BiH odlučno su otvorili utakmicu ostvarivši veliku prednost do drugog tehničkog time-outa (16:8).

Prednost je sačuvana do kraja seta u kojem je konačan rezultat bio 25:17. U drugom setu, reprezentacija Crne Gore držala je rezultat u neizvjesnosti do odlaska na prvi odmor (7:8), nakon čega juniori BiH preuzimaju inicijativu i na drugi tehnički time-out odlaze rezultatom 16:9.

Do kraja seta reprezentacija Crne Gore pružila je bolji otpor, te smanjila prednost, ali to nije bilo dovoljno za preokretanje rezultata.

Drugi set odlazi u korist BiH (25:22). Rezultat u trećem setu kretao se slično kao i u drugom setu uz stalno vodstvo reprezentacije BiH. Set i meč zaključeni su rezultatom 25:20 za ukupnih 3:0 za BiH, priopćeno je iz Odbojkaškog saveza BiH.