Netsi u životu

Jack u zadnjoj sekundi srušio Golden State, Bogdanović skroman

Sport / Košarka | 03. 03. 2015. u 09:34 I. M.

Košarkaši Brooklyn Netsa vratili su se na poziciju koja vodi u doigravanje, trenutačno su osmi u Istočnoj konferenciji, zahvaljujući 110:108 domaćoj pobjedi protiv vodećeg sastava NBA lige Golden State Warriorsa.

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović u uspjehu svoje momčadi sudjelovao je sa sedam koševa, tri skoka i jednom asistencijom.

Bogdanović je u svom drugom nastupu nakon jednotjedne pauze zbog ozljede gležnja na terenu proveo 17 minuta i za to vrijeme uputio četiri šuta iz igre od kojih su tri bila precizna. Da je puta pogodio za dva, a jednom za tri.

Tri i pol minute prije kraja Netsi su imali osjetnu prednost od 108-99, no Warriorsi su uspjeli poravnati na 108-108, te su u posljednjoj minuti imali i napad, ali je Andrew Bogut upropastio tu akciju pogrešnim dodavanjem. Domaći su se u posljednjem napadu oslonili na Jarretta Jacka, a ovaj je 1.1 sekundu prije kraja pogodio težak šut preko ruke Stephena Curryja za 110-108.

U preostalom vremenu gosti su uspjeli složiti dobru akciju, ali je Curry promašio polaganje za produžetak. Brook Lopez (26) i Deron Williams (22) bili su najučinkovitiji kod Netsa, a Curry (26) i Bogut (16) kod Warriorsa.

Netsi su sada osmi na Istoku s omjerom pobjeda i poraza 25-33, deveti Charlotte Hornetsi su na 24-33, 10. Indiana Pacersi na 24-34, a 11. Boston Celticsi na 23-34. Warriorsi su, pak, padom na 46-12 morali prepustiti najbolji omjer u ligi Atlanta Hawksima koji su na 47-12.