Prvi Hrvat sa zlatom

Hrvat Mario Možnik europski prvak u vježbi na preči

Sport / Flash | 19. 04. 2015. u 16:23 Z.D.

Hrvatski gimnastičar Marijo Možnik osvojio je naslov europskog prvaka u vježbi na preči na EP u Montpellieru.

On je za svoju izvedbu u finalu dobio visoku ocjenu 14.833 što je bilo nedostižno za sve ostale konkurente i tako postao prvi Hrvat sa zlatnom medaljom u gimnastici na europskim prvenstvima.

Za 28-godišnjeg Možnika je ovo drugo odličje s eurupskih prvenstava u karijeri, a prvo je osvojio također u Montpellieru prije tri godine kada je bio srebrni. Usto ima i brončanu medalju s prošlogodišnjeg Svjetskog prvenstva u Nanningu.

Usprkos naslovu europskog prvaka, Možnik se nije kvalificirao za nastup na Olimpijskim igrama koje će se sljedeće godine održati u Rio de Janeiru. Za to mora osvojiti medalju na Svjetskom prvenstvu u Glasgowu koje će se održati od 23. listopada do 1. studenoga.

Možnik je u finalu nastupio prvi, te je odradio vježbu bez pogreške i takopostavio visok standard za ostale.

Najviše mu se približio Britanac Sam Oldham koji je osvojio srebro sa 14.766 i time ponovio prošlogodišnji uspjeh kada je bio srebrni na EP u Sofiji, dok je broncu osvojio peterostruki europski prvak na ovoj spravi Grk Vlasios Maras sa 14.666.