Superkup Katalonije

Halilović i Rakitić zabili jedanaesterce za Barcelonu

Sport / Nogomet | 30. 10. 2014. u 10:52 S. M.

Nogometaši Barcelone pobjednici su Superkupa Katalonije nakon što su poslije izvođenja jedanaesteraca pobijedili Espanyol 4:2, a dva jedanaesterca su realizirali hrvatski reprezentativci Ivan Rakitić i Alen Halilović.

Utakmica je igrana na stadionu Montilivi u Gironi, a u regularnom dijelu je završila rezultatom 1:1. Barca je povela golom Gerarda Piquea u 15. minuti, a izjednačio je Arbilla u 50. minuti. Prilikom izvođenja kaznenih udaraca za Barcelonu su bili uspješni Xavi, Halilović, Grimaldo i Rakitić, dok je Sandro bio neprecizan. Za Espanyol su golove zabili Victor Sanchez i Jordan, a promašili su Arbilla i Abraham.

Obojica hrvatskih nogometaša u igru su ušla u drugom poluvremenu - Rakitić je ušao u igru u 61. minuti, a Halilović u 75. minuti. Lionel Messi i Neymar nisu nastupili, dok je Luis Suarez igrao samo prvo poluvrijeme.