drama u gabeli

GOŠK svrgnuo Metalleghe, Zvijezda blizu Premijer lige!

Sport / Nogomet | 25. 05. 2016. u 17:57 S. M.

Dva kola prije kraja Prva liga Federacije BiH ima novog lidera. Zvijezda iz Gradačca iskoristila je kiks Metalleghea u Gabeli, pa je pobjedom u Banovićima preuzela vrh.

Zvijezda sada vodi s bodom prednosti ispred Metalleghea i ukoliko ostane na vrhu, Premijer liga će se ponovno igrati u Gradačcu. Jedini strijelac u Banovićima bio je Srđan Savić u 20. minuti, i to iz jedanaesterca.

Istovremeno je Metalleghe izgubio u Gabeli. GOŠK je došao do pobjede 1:0 koja mu ne znači ništa, ali koja će možda odlučiti novog putnika u Premijer ligu. I to je gol pao iz jedanaesterca, a postigao je Marko Mišić u 74. minuti.

Važnost utakmice izazvala je nervozu na kraju, pa je isključen igrač domaćih Marsel Mace u 84. minuti.

Sve ostale utakmice nisu imale rezultatski značaj. Čapljina je svladala Novi Travnik s 1:0 golom Salka Jazvina u 80. minuti, a gosti su skoro sat vremena imali igrača manje.

Branitelj je praktično s juniorima izgubio s 0:2 od Goražda u Mostaru.