Bundesliga - Ligue 1

Gol i asistencija Mandžukića u pobjedi Bayerna; 'Hat-trick' Ibrahimovića

Sport / Nogomet | 23. 02. 2014. u 18:54 Z.S.

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Mario Mandžukić u pobjedi minhenskog Bayerna kod Hannovera 96 u susretu 22. kola njemačkog prvenstva sudjelovao je s pogotkom i asistencijom.

Mandžukić je pogodio glavom iz blizine za konačnih 4:0 u 66. minuti na centašut Rafinhe i stigao je do 13. pogotka u Bundesligi. Prije toga je u 59. minuti sjajno petom proigrao Thomasa Muellera za 3:0.

Inače, prvi gol na utakmici postigao je upravo Mueller u 25. minuti, a na 2:0 u prvom je dijelu povisio Thiago Alcantara (34).

S 13 pogodaka Mandžukić dijeli treće mjesto na ljestvici strijelaca, jedan više postigli su Lewandowski (Borussia D.) i Ramos (Hertha).

Vodeći Bayern sada ima 62 boda, 19 više od drugog Bayera iz Leverkusena te 20 od treće Borussije iz Dortmunda.

---

Nogometaši PSG-a u gostima su pobijedili Toulouse 4:2, a tri je pogotka postigao Zlatan Ibrahimović.

Ibrahimović je gotovo sam donio pobjedu Parižanima pogocima u 32. minuti iz kaznenog udarca, u 69. minuti i minutu prije kraja, kada je promašio penal, ali potom bio prvi na odbijenoj lopti.

Gol za vodeću momčad je zabio i Ezequiel Lavezzi (56), a Toulouse je pružio dobar otpor s pogocima Wissama Ben Yeddera (44,72).

PSG je prvi sa 61 bodom, a Monaco na drugom mjestu zaostaje pet bodova.