Ništa od senzacije

Francuzi pobjedom u finalu postali najbolja reprezentacija u povijesti!

Sport / Rukomet | 01. 02. 2015. u 18:07 S. M.

Reprezentacija Francuske osvojila je naslov prvaka svijeta u rukometu. Francuzi su u finalu SP-a u Dohi pobijedili domaću reprezentaciju Katara sa 25:22 (14:11).

Francusku su do titule predvodili Nikola Karabatić sa pet i Valentin Porte sa četiri gola, dok su najefikasniji u selekciji Katara bili Žarko Marković sa sedam i Rafael Capote sa šest golova. Sjajan je bio Danijel Šarić s 15 obrana.

Francuska, koja je aktualni olimpijski i europski prvak, osvajanjem titule u Kataru drugi put u svojoj povijesti objedinila je sva tri naslova s najvećih natjecanja. Uz to, Francuzi su postali prva reprezentacija u povijesti s pet svjetskih naslova čime su potvrdili da su definitivno najbolja momčad koja je ikada igrala ovaj sport.

Katar, kojem je dosad najbolji plasman na svjetskoj smotri bilo 16. mjesto, prva je azijska reprezentacija koja je igrala u finalu.

Brončanu medalju osvojila je Poljska, koja je u nakon produžetaka pobijedila Španjolskoj sa 29:28.