Peti Indian Wells

Federer postao najstariji osvajač ATP Mastersa iz serije 1.000

Sport / Ostali sportovi | 20. 03. 2017. u 07:45 D.L.

Švicarski tenisač Roger Federer po peti je put u karijeri osvojio veliki ATP turnir u Indian Wellsu. On je u finalu svladao sunarodnjaka Stana Wawrinku sa 6-4, 7-5.

Pobjedom u finalu Indian Wellsa Federer je postao najstariji osvajač nekog ATP Masters 1000 turnira u dobi o 35 godina i sedam mjeseci nadmašivši dosadašnji rekord Amerikanca Andrea Agassija za godinu i četiri mjeseca.

Federer je pobjednički pehar u Indian Wellsu dosada podizao 2004., 2005., 2006. i 2012. godine, a ovo mu je već 24. osvojeni naslov iz kategorije ATP Masters 1000.

Ukupno je u karijeri Federer osvojio 90 turnira, javljaju agencije.

Bio je ovo 23. međusobni dvoboj Federera i Wawrinke i 20. pobjeda Federera. Na tvrdoj podlozi igrali su 15 puta i svaki je put slavio Federer.

U prvom setu nije bilo niti jedne "break-lopte" do Federerova vodstva 5-4, a tada je on osigurao prvu priliku za oduzimanje servisa suparnika. Bila je to ujedno i set-lopta koju je Federer odmah pretvorio u set.

Wawrinka je na početku drugog seta oduzeo servis Federeru, ali je tu prednost izgubio u četvrtoj igri. Potom nije bilo "break-lopti" sve do 12. igre kada je Federer stigao do meč-lopte koju je odmah i realizirao.