Osmica Bayerna

Emir Spahić isključen u derbiju

Sport / Nogomet | 14. 02. 2015. u 18:41 S. M.

U derbiju 21. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayer Leverkusen je na domaćem terenu poražen od Wolfsburga sa 4:5 u jednoj od najboljih utakmica ove sezone u Bundesligi.

Wolfsburg je nakon 29. minuta vodio 3:0, da bi Leverkusen u 72. došao do izjednačenja 4:4. No, u trećoj minuti sudačke nadoknade gosti ipak dolaze do pobjede, a strijelac je bio Bas Dost, kojemu to bio četvrti pogodak na utakmici.

Kod Leverkusena briljirao je Korejac Heung-Min Son sa tri gola. Ključni trenutak dogodio se u 82. minuti kada je Emir Spahić dobio drugi žuti karton, što je Wolfsburg na koncu iskoristio.

I Hoffenheim je došao do pobjede u sudačkoj nadoknadi, svladavši posljednjeplasirani Stuttgart sa 2:1 golom Sebastiana Rudyja (90+3). Sudačka nadoknada bila je sretna i za Borussiju Moenchengladbach, koja se bori za mjesta koja vode u Ligu prvaka. Pobjednčki gol protiv Koelna zabio je Granit Xhaka (90+1).

Bayern je na domaćem terenu deklasirao Hamburger sa 8:0. Po dva gola zabili su Thomas Müller (21-pen, 55), Arjen Robben (36, 47) i Mario Götze (23, 88), a Robert Lewandowski (56) i Franck Ribéry (69) dodali su po jedan.