Europska liga

Drama penala na Poljudu: Hajduk opet ostao bez skupina

Sport / Nogomet | 25. 08. 2016. u 21:10 S.K.

Hajduk nije uspio. Imali su Splićani priliku izbaciti favorizirani Maccabi, ali nakon penala, Izraelci su bili ti koji su slavili plasman u skupine Europske lige.

Tri su gola viđena za vrijeme devedeset minuta ovog uzvrata 4. pretkola Europske lige na Poljudu. Ćosić je zabio u 39. i 59. minuti, Izraelci su smanjili u 52. minuti.

Nakon 90. minuta i produžetaka, Splićani su zadržali prednost 2:1 koja je odvela u penale, a tamo su više smirenosti imali Izraelci.

Junak Ćosić pretvorio se u tragičara i promašio penal, nakon kojeg su gosti zabili pobjednički udarac s bijele točke.

Ostat će tako nakon ovog antiklimaska za Splićane otužan podatak da su posljednji puta u skupinama eurokupova zaigrali 2010. godine.