US open

Đoković preko Seppija u četvrto kolo

Sport / Ostali sportovi | 05. 09. 2015. u 06:45 S.S.

Najbolji tenisač svijeta Novak Đoković plasirao se u četvrto kolo US opena pobjedom u tri seta nad Andreasom Sepipjem. Đoković nije blistao kao u prethodna dva meča, ali je uspio slaviti maksimalnim rezultatom, po setovima 6:3, 7:5, 7:5.

Ovo je bio ukupno 11. međusobni duel dvojice tenisača i predstavnik Srbije je zadržao maksimalni učinak. Novak će se u borbi za četvrtfinale sastati sa boljim iz meča Roberto Bautista-Agut – David Gofan.

Srbijanski igrač nije odigrao na nivou iz prethodna dva kola – pretrpio je prvi brejk već u trećem gemu, ali je preokrenuo i dobio prvi set. Drugi je osvojio brejkom u finišu, a treći poslije drame u kojoj se moglo svašta dogoditi, piše B92.

Beograđanin se kretao nešto slabije i zbog toga je Seppi uspijevao stvoriti neshvatljivo mnogo praznog prostora u koji je smještao udarce. Statistički su bili izjednačeni – Đoković je imao 37 vinera i 31 grešku, dok je taj odnos kod Talijana bio 38:34.