spašavali 3:0

Dinamo nakon "lude" utakmice u Moldeu prošao dalje

Sport / Nogomet | 04. 08. 2015. u 19:18 S. M.

U uzvratnoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka Dinamo je u utorak u gostima kod norveškog Moldea odigrao 3:3 te je nakon maksimirskih 1:1, izborio plasman u posljednje pretkolo zahvaljujući više pogodaka u gostima.

U nevjerojatnoj utakmici Molde nije iskoristio dva od tri penala, a Dinamo je u pet minuta zabio tri gola i vodio 3:0, da bi se Molde vratio i poravnao na 3:3. Strijelci za Dinamo bili su Pjaca (17), Ademi (20) i Rog (22), a za Molde su zabili Hussain (43), Elyounoussi (52-pen) i Kamara (75).

Norvežani su u 72. minuti ostali sa igračem manje, jer je Forren zaradio drugi žuti karton. No, to nije pokolebalo Molde i u 75. minuti, nakon ubačaja Hestada, Kamara zabija za 3:3.

Do kraja je Dinamo morao strahovati za prolaz, ali sreća je večeras bila na strani hrvatskog prvaka.

U petak je ždrijeb posljednjeg pretkola Lige prvaka i tada će Dinamo saznati tko mu stoji na putu do plasmana u grupnu fazu najjačeg europskog klupskog natjecanja.