Europska liga

Dinamo bez stresova prošao u grupnu fazu

Sport / Nogomet | 28. 08. 2014. u 21:05 S. M.

Nogometaši Dinama plasirali su se u natjecanje po skupinama Europske lige nakon što su i u uzvratu u Zagrebu s 2:1 pobijedili rumunjski Petrolul, te s ukupnih 5:2 glatko prošli dalje.

Pogotke su za Zagrepčane postigli Duje Čop (22) i Domagoj Antolić (90+5), dok je strijelac za goste iz Ploestija bio Juan Albin (59).

Dinamo je uspio i u Maksimiru potvrditi pobjedu iz Rumunjske (3-1) protiv Petrolula, koji je u Zagrebu pokazao da je bolja momčad od danskog Aalborga, koji je hrvatskog prvaka izbacio iz Lige prvaka.

Zagrepčani su zasluženo slavili sjajnim potezom Antolića u petoj minuti sudačke nadoknade, koji je postigao jedan od najljepših pogodaka pretkola.

U uzvratnom susretu Split je poražen kod Torina 0:1, a kako je prvi susret u Dugopolju završio bez golova Split je zaključio svoju europsku priču.

Pogodak odluke postigao je Omar El Kaddouri iz jedanaesterca u 22. minuti. Zanimljivo, bio je to prvi poraz Splita ove sezone u osam susreta u kvalifikacijama Europske lige.