Golijade

Deset golova na Sanchez Pizjuanu

Sport / Nogomet | 20. 08. 2016. u 20:07 Z.S.

U dvoboju prvoga kola španjolskoga nogometnog prvenstva Sevilla i Espanyol su na Sanchez Pizjuanu odigrali 'ludu' utakmicu s čak deset golova, a na kraju je domaćin slavio 6:4.

Već u prvom poluvremenu je palo šest golova. Gosti su vodili 1:0 i 3:2, ali se na odmor otišlo rezultatom 3:3. U nastavku susreta Sevilla je postigla još tri gola i pobjegla na 6:3, da bi gosti tek ublažili poraz.

Golove za Sevillu zabili su Pablo Sarabia (15), Luciano Vietto (22, 45+1), Franco Vazquez (54), Wissam Ben Yedder (66) i Hiroshi Kiyotake (74), dok su strijelci za goste bili Pablo Piatti (8), Hernan Perez (26), Victor Sanchez (44) i Gerard (79).

Iako je na ovoj utakmici palo čak 10 pogodaka, to nije najučinkovitija utakmica u povijesti španjolskog prvenstva. Rekord je 14 golova iz 1933. kada je Athletic Bilbao pobijedio Racing Santander 9:6.

Golijadu su vidjeli i gledatelji na stadionu Camp Nou gdje je Barcelona krenula u obranu naslova prvaka Španjolske pobjedom 6:2 protiv Real Betisa. Prvi gol postigao je Arda Turan (6), dva Lionel Messi (37, 58), a tri Luis Suarez (42, 56, 82), dok je oba gola za goste postigao Ruben Castro (21, 84).