Pao Moldavac Albot

Čilić u 3. kolu olimpijskog turnira

Sport / Ostali sportovi | 08. 08. 2016. u 20:41 S.K.

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 3. kolo olimpijskog turnira u Rio de Janeiru, nakon što je u 2. kolu za sat i 38 minuta igre svladao malo poznatog Moldavca Radua Albota sa 6:3, 6:4.

Čilić je do pobjede stigao teže no što to rezultat pokazuje, kod zaostatka 2:3 bio je suočen s dvije "break-lopte" prije no što je uspio zadržati servis i zatim u sljedećoj igri napokon oduzeti servis Moldavcu.

Kada je ostvario novi "break" za 6:3 u prvom setu, činilo se kako će Čilić lako osvojiti i drugi set, ali on je u prvom gemu druge dionice izgubio servis, a kod zaostatka 0:2 morao spašavati dvije lopte za novi "break".

Potom je najbolji hrvatski igrač vratio izgubljeni servis, kod vodstva 3:2 propustio je 0:40, ali je to nadoknadio oduzevši servis Albotu kada je Moldavac servirao za ostanak u dvoboju.

U 3. kolu Čilić će igrati protiv boljeg iz ogleda između Francuza Gaela Monfilsa i Brazilca Rogerija Dutre Silve.