ATP basel

Čilić preko Buste do četvrtfinala sa Granollersom

Sport / Ostali sportovi | 27. 10. 2016. u 15:36 S.K.

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale 1.701.320 eura vrijednog ATP turnira u Baselu.

Nakon što je u prvom kolu svladao Rusa Mihaila Južnog, četvrti nositelj je u drugom kolu sa 6:0, 7:6 (4) nakon sat i 26 minuta igre bio bolji od Španjolca Pabla Carrena Buste, prošlotjednog osvajača ATP turnira u Moskvi. Bio je to njihov prvi međusobni ogled, piše HRT.

Prvi set Čilić je dobio bez izgubljenog gema, na svom servisu ispustio je samo jedan poen i tri puta oduzeo servis protivniku. U drugom setu vodila se ravnopravnija borba. Obojica igrača držala su svoje servise i ušlo se u tie-break. Španjolac je poveo 4:0, no Čilić je nanizao sedam poena i izborio četvrtfinale.

Tamo ga čeka još jedan španjolski igrač, Marcel Granollers, s kojim je dosad igrao sedam puta te upisao šest pobjeda. Zadnji meč odigrali su 2014. na Australian Openu, a Čilić je bio uspješniji nakon pet setova.