copa america

Čile uz pomoć sudaca i do finala

Sport / Nogomet | 30. 06. 2015. u 08:43 S. M.

Nogometaši Čilea prvi su finalisti prvenstva Južne Amerike. Domaćini Copa Americe u polufinalnom dvoboju s 2:1 su svladali Peru koji je od 20. minute igrao s desetoricom igrača.

Junak susreta bio je Eduardo Vargas koji je postigao oba pogotka za Čileance. Vargas je zabio u 42. i 64. minuti donijevši Čileu peti finale Cope, a prvi nakon 28 godina. Strijelac je bio još jedan Čileanac, Gary Medel koji je pogodio vlastitu mrežu u 60. minuti.

Peru je čak 70 minuta igrao s igračem manje. Već u sedmoj minuti Carlos Zambrano dobio je žuti karton, a 13 minuta poslije ponovo je požutio te je isključen zbog opasne igre i prekršaja nad Charlesom Aranguizom.

Peruanci su mogli imati puno razloga da se žale na suđenje, jer sudac iz Venezuele nije vidio udaranje Vidala za crveni karton, a i Vargas je prvi gol postigao iz zaleđa.

U drugom polufinalu u noći s utorka na srijedu po našem vremenu sastaju se Argentina i Paragvaj.