peticija kontra barce

Change.org: Traži se poništenje i ponavljanje utakmice Barcelona - PSG

Sport / Flash | 12. 03. 2017. u 13:11 M.B.

Strasti u vezi s utakmicom između Barcelone i Paris Saint-Germaina (6:1) proteklog tjedna na Camp Nou nikako da ste stišaju.

Najnovija je vijest o pokretanju peticije da se utakmica poništi i ponovno odigra.

Usporedo s tim i sudac susreta Deniz Aytekin i dalje prima veliki broj kritika na svoj račun.

Jedan nogometni fan, imenom Luis Melendo, izrazio je svoju veliku želju da ga se podrži u ideji poništenja, odnosno ponavljanja utakmice između ova dva tima.

Njegova peticija pokrenuta je putem Change.org, najveće svjetske mobilizirajuće platforme za podršku sportu.

Peticiju koja se temelji na 13 upitnih sudačkih odluka potpisalo je gotovo 3.000 ljudi, piše MARCA.

Trinaest ''smrtnih grijeha''

- 2. minuta: gol Luisa Suareza iz zaleđa

- 11. minuta: Nedosuđen jedanaesterac nakon što je lopta udarila u ruku Javiera Mascherana i promijenila pravac putanje

- 23. minuta: Pique je trebao dobiti crveni karton

- 42. minuta: Umjesto da Gerard Pique dobije drugi žuti karton, u sudačku je bilježnicu upisan Edinson Cavani

- 45. minuta: Tri i pol minute dodatnog vremena

- 48. minuta: Neymar simulira nepostojeći penal, namjerno traži kontakt, ostaje bez žutog kartona

- 54. minuta: Neymar opet traži nepostojeći penal. Opet bez posljedica po njega.

- 64. minuta: Agresivan start Neymara na protivnika s leđa, bez lopte, namjerno udaranje, ipak nije isključen

- 78. minuta: Igranje rukom Piquea u kaznenom prostoru nije sankcionirano

- 85. minuta: Angel Di Maria je fauliran za penal od strane Mascherana (što je ovaj kasnije i sam potvrdio), ali sve je ostalo na sudačkoj odluci - igra se dalje

- 89. minuta: Kakva teatarska gluma Suareza - umjesto žutog kartona, sudac nastavlja igru

- 90. minuta: Sudac je produžio susret za pet minuta (ili, dok Barcelona ne postigne gol)

- 92. minuta: Suarez opet izvodi teatralnu 'južnjačku utjehu' - umjesto žutog kartona, iznudio je penal